Každý, kdo hospodaří s penězi, by měl dobře počítat. A to platí i pro ty, kdo se chystají půjčit si peníze. Kdyby lidé při uzavírání úvěrů více počítali, nemuselo by tolik z nich končit osobním bankrotem. Počítat se zkrátka vyplatí!
A to platí ve všech možných životních oblastech, ovšem při uzavírání úvěrů úplně nejvíc.
Důvodem je to, že ne každá půjčka, která se na první pohled tváří výhodně, skutečně výhodnou je. Právě podvodníci, kteří se z lidí snaží vytáhnout peníze, využívají hlouposti těch, kteří sází na první dojem a na to, co si přečtou na plakátech.
To, že vám někdo slíbí nízký úrok, ještě neznamená, že vám slibuje tu nejvýhodnější půjčku. Bohužel, až příliš často to bývá právě naopak.
Jak na celou věc vyzrát? Nechcete se spálit a posléze litovat? Jednoduchá pomoc – počítejte!
Půjčku, ať už je jakkoli vysoká, byste měli vždy vybírat s kalkulačkou po ruce, a pakliže o sobě víte, že nepatříte mezi silné počtáře, využijte alespoň některou z předem připravených kalkulaček na internetu. Vhod vám může přijít například kalkulačka americké hypotéky https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/americka_hypoteka/, se kterou snadno porovnáte tyto typy oblíbených úvěrů.
Přemýšlíte nad tím, na jaký konkrétní parametr byste se měli zaměřit, abyste měli jistotu, že nebudete zklamaní? Půjčka je komplexní záležitost a vždy se vyplatí prostudovat její podmínky od základů a nic nevynechat. Pokud vám jde ovšem především o to, kolik za úvěr zaplatíte, pak se ptejte po RPSN, čili roční procentní sazbě nákladů, anebo ještě lépe po částce, kterou za celkovou dobu splatnosti úvěru za svůj úvěr zaplatíte. Možná budete překvapeni, kolik peněz byste měli za zdánlivě výhodný úvěr přeplatit navíc.
A nezapomeňte se podívat také na další benefity – život není jen o penězích. Hodit se vám bude jistě i rychlé vyřízení, minimum komplikací a služby šité na míru.